grafika promująca wystawę kreacji autorkich Nalii Ślizowskiej

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na otwarcie wystawy ubiorów unikatowych autorstwa Natalii Ślizowskiej „Welcome, Dubai! Greetings from Lubuskie!” w sobotę, 14 maja 2022 roku (Noc Muzeów) o godz. 18:00 w Zespole Willowo-Ogrodowym – filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim. Kolekcja była częścią wystawy Województwa Lubuskiego podczas EXPO 2020 w Dubaju. Wernisaż uświetni kameralny koncert zespołu Sonata. Wystawa czynna do 3 lipca 2022 roku.

„Welcome, Dubai!” to wyjątkowa forma pocztówki z pozdrowieniami z dzikiego i pięknego regionu województwa lubuskiego, wysłana do najbardziej nowoczesnego miejsca na świecie – Dubaju.

Kolekcja liczy pięćdziesiąt unikatowych kreacji dla kobiet, tworzą ją nowatorskie i rzeźbiarskie konstrukcje, cała paleta barw pochodzących z natury krainy lasów i jezior. Ubiory te to widoczne inspiracje roślinnością, ptakami i owadami w wersji mikro i makro, a także niekonwencjonalne materiały wtórne, techniki zamierzchłe, ale również nowe technologie (druk szlachetny, cięcia laserowe, ręczne farbowanie).

Fashion show „Welcome, Dubai! Greetings from Lubuskie!” zanurza w wyjątkowym klimacie natury regionu lubuskiego. Wydarzenie łączy wyjątkowe projekty, niepowtarzalne krajobrazy oraz dźwięki zaczerpnięte z naszej natury.

Zapraszamy do naszego świata!

Pozdrowienia z Lubuskiego!

Projektant: Natalia Ślizowska
Akcesoria: Rafał Rybicki
Realizacja filmowa: Łukasz Bernas
Kompilacja plenerów i dźwięku: Joachim Kudelski
Fotografia: Maciej Kurłowicz
Makijaż: Karo Kulska

Jestem projektantką z pasji i wykształcenia.

Słowo od Artystki:

Pierwsze ubiory realizowałam już w Liceum Plastycznym.
Studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych, Politechnice Łódzkiej i Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.
Podczas studiów zdobyłam doświadczenie w projektowaniu ubioru konfekcyjnego, unikatowego, scenicznego, specjalnego, kostiumu, a także projektowania obuwia, biżuterii, toreb i wyrobów galanterii skórzanej.
Szerszej publiczności jestem znana z reality show „Project Runway Poland”.
Moją największą miłością jest jednak ubiór unikatowy.
Uwielbiam także realizować spektakularne pokazy swoich kolekcji w otaczającej przestrzeni z łączeniem różnych środków artystycznych, takich jak muzyka na żywo, projekcje filmowe, gra świateł…
Moje atelier mieści się w samym sercu miasta Gorzowa Wielkopolskiego (zachodnia część Polski).
Każdego dnia powstają tutaj ubiory codzienne, suknie na wyjątkowe okazje, niepowtarzalne torby i inne akcesoria, a także warsztaty kreatywne dla dzieci.
Pracuję razem z mężem Rafałem, który jest kaletnikiem, tworzącym pod nazwą marki Pan Kaletnik. W naszym studiu zawsze można spotkać maskotkę marki – Labrusię.

Zapraszam Państwa do zwiedzania świata moich projektów.

Natalia Ślizowska