przekazanie daru dla muzeum przez Jerzego Synowca

„Moim celem jest wydobywanie takich perełek z rąk prywatnych właścicieli i przekazywanie ich do takich miejsc, jak muzeum, żeby wszyscy mogli je zobaczyć” – powiedział mecenas Jerzy Synowiec na dzisiejszej konferencji prasowej, podczas której Klub #Kocham Gorzów podarował Muzeum Lubuskiemu rysunek Ernsta Henselera z 1937 roku. Do tej pory rysunek ten znajdował się w Niemczech, w zbiorach prywatnego właściciela, który niewiele o nim wiedział. Od dzisiaj przejął go pod opiekę kustosz muzeum, specjalista od sztuki dawnej – Janusz Michalski, otaczając należną estymą.

Zastępca dyrektora – Grażyna Tyranowska nie kryła wzruszenia z powodu tak cennego, bo regionalnego daru, zaś deklaracja mecenasa Synowca o chęci powiększania zbiorów naszego muzeum, będzie stanowiła przyczynek do zaplanowania wystawy, poświęconej artystom, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii naszego miasta.