Zapraszamy do DOMU MUZ wszystkie dzieci

BY WSPÓLNIE BAWIĆ SIĘ
I WYOBRAŻAĆ SOBIE DAWNE CZASY!

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko spędziło czas wolny pożytecznie i przyjemnie, zapoznaj się z propozycja zajęć popołudniowych  w Muzeum Lubuskim!

W tym wyjątkowym miejscu kształcą się młodzi, świadomi uczestnicy życia kulturalnego, kochający i szanujący nasze dziedzictwo.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)

Muzeum.Lubię to!

 

„URODZINY Z KLASĄ”

 

to nowości w muzealnej ofercie dla najmłodszych!

Ferie w muzeum

Koszt: 389 zł za turnus
(w tym: obiad i podwieczorek, warsztaty i lekcje muzealne, ośmiogodzinna opieka nad dziećmi, bilety wstępu, ubezpieczenie)

Już 2 stycznia 2020 roku w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na półkolonie „Ferie w Domu Muz”. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35. Koszt jednego turnusu to 389 zł, w tym: ciepły posiłek i podwieczorek, warsztaty i lekcje muzealne, ośmiogodzinna opieka nad dziećmi, bilety wstępu, wyjazdy, ubezpieczenie.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Regulamin
Karta kwalifikacyjna

TURNUS I: Z wizytą u faraona

Termin: 27-31.01.2020
Wiek uczestników: 8-12 lat

Dzieci dowiedzą się, kim byli starożytni Egipcjanie, co to jest budowla sakralna, jak budowano piramidy, wykonają piramidy z gliny. Następnie dowiedzą się, czym jest sztuka egipska: będą robić maskę Tutanchamona, biżuterię Kleopatry (kołnierz), czapkę faraona, poznają również sztukę makijażu Egipcjanek, a na koniec dowiedzą się, na czym polegała Mumifikacja.

TURNUS II: Karnawał w Muzeum

Termin: 3-7.02.2020
Wiek uczestników: 7-10 lat

Co kojarzy się z karnawałem? Kolor, energia i radość. To wszystko w wydaniu a’la muzeum ze szczyptą kultury i sztuki! Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat, które uwielbiają zabawę kolorem oraz ruch. Podczas spotkań uczestnicy dowiedzą się, skąd pochodzi tradycja świętowania karnawału, jakie tajemnice skrywa w sobie maska wenecka oraz poczują się jak detektywi, poszukując „Karnawału” w Muzeum. Na spotkaniach wykonają również liczne prace plastyczne (np. maska karnawałowa, witraż, biżuteria, koszulka, zaproszenie na bal). Całość zakończy radosny bal karnawałowy w sali udekorowanej przez uczestników.

Muzeum. Lubię to! – edycja specjalna na ferie zimowe 2020

Zajęcia edukacyjne dla uczestników indywidualnych

28-31 stycznia 2020 roku, godz. 9:00-12:00
3-7 luty 2020 roku, godz. 11:00-14:00
Spichlerz, ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski

Koszt: 15 zł za zajęcia

Zajęcia przeznaczone dla uczestników indywidualnych, prowadzone przez pracowników muzeum. Tematyka spotkań każdego dnia będzie inna. Proponowane tematy:

28.01.2020 (wtorek), godz. 9:00-12:00 – Sztuka nie tylko kulinarna (dzieci w wieku 7-11 lat)
Zajęcia poświęcone szeroko pojętej tematyce jedzenia. Jaki artysta tworzył kompozycje z owoców i warzyw, co powinniśmy jeść, aby być zdrowym? Odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas warsztatów „Sztuka nie tylko kulinarna”. A to wszystko przyprawimy pracami plastycznymi! UWAGA! Każdy uczestnik warsztatów powinien przynieść ze sobą T-shirt w kolorze białym.

29.01.2020 (środa), godz. 9:00-12:00 – Muzeum zagadek (dzieci wieku 7-11 lat)
Muzeum jest domem wielu ciekawych zabytków. Podczas warsztatów „Muzeum zagadek” uczestnicy wcielą się w role detektywów i spróbują rozwiązać zagadkę zaginionego eksponatu.

30.01.2020 (czwartek), godz. 9:00-12:00 – Mały artysta (dzieci w wieku 7-11 lat)
Zajęcia skierowane do małych miłośników sztuki. Podczas spotkania będziemy bawić się kolorami i za pomocą różnych technik stworzymy niepowtarzalne prace plastyczne.

31.01.2020 (piątek), godz. 9:00-12:00 – Opowiedz mi bajkę (dzieci w wieku 7-11 lat)
Spotkanie poświęcone baśniom i bajkopisarzom. Podczas zajęć porozmawiamy o najpopularniejszych bajkach, stworzymy teatrzyk pudełkowy oraz pooglądamy bajki z projektora.

3.02.2020 (poniedziałek), godz. 11:00-14:00 – Stop-klatka „Mój album” (dzieci w wieku 8-12 lat)
Poszukiwanie starych fotografii na muzealnych ekspozycjach, dzieci dowiedzą się, jak działały stare aparaty i wykonają własny album na zdjęcia.

4.02.2020 (wtorek), godz. 11:00-14:00  – „Kintsugi” — japońska sztuka łączenia pobitych naczyń oraz origami — sztuka składania papieru w różne formy (dzieci w wieku: 9-12 lat)
Dzieci dowiedzą się, czym jest „kintsugi”, na czym polega ta sztuka oraz wykonają talerze w praktyce. Ponadto wykonają różne formy z papieru w technice origami.

5.02.2020 (środa), godz. 11:00-14:00 – Kapsuła czasu (dzieci w wieku 9-12 lat)
Gdzie znajdują się najsłynniejsze kapsuły czasu? Czy w Gorzowie też mamy cenne depozyty? Tego dowiedzą się uczestnicy i wykonają własną kapsułę czasu.

6.02.2020 (czwartek), godz. 11:00-14:00 – List w butelce (dzieci w wieku 9-12 lat)
Dzieci dowiedzą się, jak przekazywano wiadomości, gdy nie było poczty. Czy łatwo pisać stalówką? Wykonają własny list w butelce.

7.02.2020 (piątek), godz. 11:00-14:00  – Zabawa kolorami (dzieci w wieku 8-12 lat)
Czy kleksa da się ożywić i czy kolory mogą być wesołe i smutne?

Kontakt i zapisy:
Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim — filia Spichlerz, ul. Fabryczna 1–3, tel. 95 722 54 68

Urodziny z klasą

Zapraszamy na „Urodziny z klasą”!
Podczas niezapomnianej imprezy urodzinowej dzieci przez 2 godziny będą poznawać krainę sztuki i zabawy!

Maksymalna liczba uczestników – 15 osób.

Do wyboru dwa pakiety: podstawowy w cenie 290 zł oraz rozszerzony w cenie 360 zł.

Kontakt pod numerem telefonu: 95/732 28 43 wewn.27

Pakiet podstawowy: zajęcia edukacyjne, materiały plastyczne, profesjonalna opieka edukatora, miejsce dla rodziców wraz z kawą i herbatą. Miejsce na poczęstunek solenizanta i gości do samodzielnego przygotowania oraz tort we własnym zakresie.

Pakiet rozszerzony: zajęcia edukacyjne, materiały plastyczne, profesjonalna opieka edukatora, miejsce dla rodziców wraz z kawą i herbatą, przygotowanie i dekoracja miejsca dla solenizanta i jego gości, poczęstunek – ciastka, paluszki, chrupki, owoce, 2 rodzaje soków, woda, urodzinowa zastawa. Tort we własnym zakresie.

W ofercie znajdują się 3 tematy:

„Malarskie opowieści” – podczas urodzin dzieci odwiedzą fascynującą krainę malarstwa. Poznają, kim jest artysta-malarz, dowiedzą się, jaką tematykę poruszają artyści-malarze oraz przyjrzą się bliżej najsłynniejszym obrazom świata. W ramach wspólnej zabawy dzieci stworzą swoje arcydzieła akwarelowe, a także jeden wspólny obraz – prezent dla solenizanta.

„Rzeźbiarskie cuda” – kim jest artysta-rzeźbiarz? Z czego tworzy? Gdzie możemy znaleźć rzeźby? Na te pytania odpowiemy podczas urodzin w muzeum! Przyjrzymy się również najsłynniejszym rzeźbom świata, a także obejrzymy dokładnie rzeźby znajdujące się w naszym muzeum. W ramach wspólnej zabawy dzieci stworzą swoją rzeźbę z modeliny, a także jedną wspólną rzeźbę – prezent dla solenizanta.

„Raz dwa trzy, architektem jesteś Ty!” – podczas urodzin dzieci przeżyją ciekawe przygody z architekturą! Porozmawiamy, kim jest architekt i co może zaprojektować. Poznamy słynne budowle świata, a także spojrzymy na Willę Schroedera jako przykład przemyślanego i pięknego projektu architektonicznego. W ramach wspólnej zabawy dzieci stworzą swój domek, a także zaprojektują i umeblują dom dla solenizanta.

Zajęcia odbywają się w soboty, w sali edukacyjnej Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ul. Warszawskiej 35.

Obok sali edukacyjnej znajduje się weranda, w której można przygotować poczęstunek dla dzieci. Podczas zabawy dzieci zwiedzają również wybrane części muzeum, w tym wystawy (w zależności od tematyki), ale zajęcia plastyczne (czas trwania: 1,5 godziny) odbywają się w sali edukacyjnej. Po zajęciach plastycznych przewidziano czas (pół godziny) na tort i poczęstunek dla dzieci przygotowany przez rodziców solenizanta w wersji podstawowej lub przygotowany przez nas w wersji rozszerzonej.

Na „Urodziny z klasą” należy zapisać się z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem, wpłacając bezzwrotną zaliczkę (w wysokości 100 zł) w wypadku nieodmówienia urodzin na dwa tygodnie przed ustalonym terminem.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

KILKA SŁÓW O ANIMATORKACH:

Kamila Dzwonkowska

Z wykształcenia etnolog, z zamiłowania autorka komiksów dla dzieci. W Muzeum zajmuje się prowadzeniem zajęć edukacyjnych oraz oprowadzaniem zwiedzających. Mama małego, ciekawego świata chłopca. W wolnych chwilach bardzo lubi czytać książki i słuchać poezji śpiewanej.

e-mail: k.dzwonkowska@muzeumlubuskie.pl

Hanna Kotas

Z wykształcenia geograf. W Muzeum pracuje na stanowisku przewodnika i edukatora w Dziale Edukacji i Promocji. Prowadzi warsztaty oraz lekcje w Spichlerzu dla dzieci i młodzieży, a także oprowadza zwiedzających po muzealnych zakamarkach. W kręgu jej zainteresowań jest nie tylko historia, ale również muzyka i rękodzieło.

e-mail: h.kotas@muzeumlubuskie.pl

Małgorzata Rubażewicz

Absolwentka studiów o kierunku: Administracja, w muzeum jest specjalistą ds. promocji i digitalizacji w Dziale Upowszechniania, Promocji i Rozwoju. Mama prawie 12 letniej córki Julii, z która w wolnych chwilach uwielbia układać origami, fotografować i chodzić na długie spacery z ukochanym psem Kajetanem. Jako osoba stara się optymistycznie patrzeć na świat. Angażuje się w każde powierzone mi zadanie i stara się wykonać je jak najlepiej. Tolerancyjna wobec dzieci, wyrozumiała i opiekuńcza. Krytykę przyjmuje, jeśli tylko jest konstruktywna. Największą satysfakcję z prowadzonych zajęć dają jej radość i pozytywne opinie zadowolonych z zajęć dzieci. W wolnym czasie lubi gotować. Oprócz miłości do dzieci, bardzo kocha zwierzęta i zaszczepia tę miłość wśród najmłodszych. Bardzo lubi kino, a w szczególności polskie filmy.

e-mail: m.rubazewicz@muzeumlubuskie.pl

Wioletta Amanowicz

Z wykształcenia kulturoznawca. W Muzeum pracuje od 20 lat i zna je od podszewki. Doświadczenie w kontaktach ze zwiedzającymi oraz znajomość zakresu zbiorów muzealnych umożliwiają jak najlepszą komunikację ze zróżnicowanymi grupami ludzi – od przedszkolaków do seniorów. W kręgu jej zainteresowań znajdują się zagadnienia związane z tradycją kulinarną.

e-mail: w.amanowicz@muzeumlubuskie.pl

Małgorzata Ziętek

Z wykształcenia nauczyciel filozofii oraz trener z certyfikatem uprawniającym do prowadzenia warsztatów i szkoleń. Umiejętności w tym zakresie wykorzystuje na co dzień podczas zajęć oraz muzealnych półkolonii. Posiada również staż pracy w przedszkolu oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Praca z dziećmi i młodzieżą daje jej wiele satysfakcji. Przygodę z muzeum rozpoczęła od prowadzenia muzealnej biblioteki, była też przewodnikiem, a obecnie jest specjalistą ds. edukacji. Na co dzień prowadzi warsztaty i oprowadza zwiedzających po Muzeum. Prywatnie miłośniczka zwierząt, spacerów i niszowego kina.

e-mail: m.zietek@muzeumlubuskie.pl