Zapraszamy do DOMU MUZ wszystkie dzieci

BY WSPÓLNIE BAWIĆ SIĘ
I WYOBRAŻAĆ SOBIE DAWNE CZASY!

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko spędziło czas wolny pożytecznie i przyjemnie, zapisz je na półkolonie w Muzeum Lubuskim!

W tym wyjątkowym miejscu kształcą się młodzi, świadomi uczestnicy życia kulturalnego, kochający i szanujący nasze dziedzictwo.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym (6-13 lat)

WAKACJE Z MUZAMI odbywać się będą w okresie wakacyjnym, a pierwszy turnus rozpocznie się już 25 czerwca.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym (6-13 lat)

Prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, w dwóch lokalizacjach:

Papier na warsztat – Zespół Willowo-Ogrodowy
W krainie zabawek… podróż w czasie – Zespół Willowo-Ogrodowy
Cool-Turysta – Spichlerz
Przygoda z architekturą – Zespół Willowo-Ogrodowy
Artystyczny kalejdoskop – Spichlerz

PÓŁKOLONIE W WYMIARZE 8 GODZIN DZIENNIE!

Wakacje z Muzami  to doskonały pomysł na wakacje dla dzieci mieszkających w  Gorzowie Wielkopolskim i okolicy, które pragną spędzić wolny czas aktywnie, ciekawie, wesoło i twórczo. Uczestnicząc w półkoloniach Muzeum Lubuskiego dziecko nie tylko rozszerza swoją wiedzę z zakresu historii i sztuki. Każdy uczestnik przez zabawę uczy się również pracy zespołowej, rozwija swoje pasje i poszukuje najlepszego sposobu na wyrażenie swojej wyjątkowości.

Koszt: 379 zł za turnus

Informacji udziela Hanna Kotas pod numerem tel. (95) 722 54 68, e-mail: h.kotas@muzeumlubuskie.pl

Z powodu ograniczonej liczby miejsc uwzględniana będzie kolejność nadsyłanych zgłoszeń. W związku z tym płatności prosimy dokonywać po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia Państwa dziecka na półkolonie.

W skład opłaty wchodzą:

  • trzy posiłki dziennie
  • warsztaty i lekcje muzealne
  • ośmiogodzinna opieka nad dziećmi
  • bilety wstępu
  • wyjazdy
  • ubezpieczenie
Turnusy:
I. PAPIER NA WARSZTAT

Podczas tego turnusu jego uczestnicy między innymi poznają, jak powstaje papier, a także stworzą swoje kartki: urodzinowe, świąteczne oraz zaproszenia, poznają także technikę tworzenia papieru czerpanego oraz stworzą swoje małe dzieło z tego papieru. Wcielą się również w aktorów, scenografów i kostiumologów, by wspólnie stworzyć teatrzyk pudełkowy, pacynki do teatrzyku, scenografię, a kto wie, może i ktoś z uczestników napisze scenariusz! Dowiedzą się, na czym polega sztuka origami oraz jaka jest historia książki i pisma.

25-29 czerwca 2018 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy
6-13 lat

II. W KRAINIE ZABAWEK… PODRÓŻ W CZASIE

To turnus podczas którego aktywności będą skupiać się wokół dawnych zabaw i zabawek. Dzieci dowiedzą się, czym kiedyś bawiły się mieszkające w willi przy Warszawskiej dzieci, obejrzą stare zabawki i same zrobią lalki motanki.  Wzorem swoich dziadków wykonają własny pamiętnik, będą ozdabiać kapsle, malować kamienie i ulepią dinozaury, które obejrzą na wycieczce do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Zrobione podczas turnusu zabawki dzieci schowają do ozdobionego własnoręcznie pudełka na skarby. W programie przewidziano także seans bajek ze starej kliszy oraz dawne zabawy na świeżym powietrzu takie jak rzut beretem czy wyścig kapsli.

9-13 lipca 2018 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy
6-13 lat

III. COOL-TURYSTA

Uczestnicy tych zajęć swoją przygodę rozpoczną w Spichlerzu, a podczas zajęć będą mieli niepowtarzalną okazję dokładniej poznać Gorzów poprzez wyjścia na codzienne spacery. Każdy dzień będzie się charakteryzował odmienną tematyką, a dzieci będą poznawały miasto wędrując m. in.: szlakiem willi i kamienic, parków i ogrodów, kościołów i cmentarzy, czy pomników. Jeden dzień zostanie poświęcony na szukanie ciekawych (choć współczesnych) elementów w przestrzeni miejskiej, takich jak: murale czy ceramiczne wlepki. Wymarsze będą miały charakter edukacyjny oraz rekreacyjny. Dzieci będą miały okazję przekonać się, że Gorzów to miasto z barwną historią i ciekawymi miejscami. Turnus polecany szczególnie dla osób, które lubią spacerować.

16-20 lipca 2018 roku, Spichlerz
9-13 lat

IV. PRZYGODA Z ARCHITEKTURĄ

To turnus skupiony na architekturze szeroko pojętej. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest architektura oraz jakie są style w architekturze. Poznają różnice między wsią, miastem a metropolią. Zgłębią sekrety miniaturowego miasta, a także dowiedzą się, dlaczego warto dbać o krajobraz miasta. Dzieci zwiedzą budynek Willi Schroedera z jego zakamarkami i tajemnicami. Przypomną sobie najważniejsze informacje o naszym mieście oraz stworzą mapę Gorzowa. Dowiedzą się, na czym polega projektowanie wnętrz oraz stworzą rzut swojego wymarzonego domu, a także zaprojektują w 3D papierową wersję wymarzonego pokoju. Architektura ogrodowa przestanie być dla nich obca po spacerze po muzealnym ogrodzie, a na zakończenie zaprojektują wspólnie park dla gorzowian.

20-24 sierpnia 2018 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy
9-13 lat

IVa. ARTYSTYCZNY KALEJDOSKOP

Zajęcia w ramach tego turnusu skierowane są do dzieci, które lubią działania artystyczne oraz nie jest im straszne pobrudzenie się. Każdy dzień zaowocuje powstaniem pracy plastycznej, wykonanej różnymi technikami i przy pomocy różnorodnych materiałów. Wybrane techniki: rysunek, malowanie na płótnie, odlewy gipsowe, wykonywanie mozaiki z pianki kreatywnej, wykonywanie rzeźb z masy papierowej, malowanie światłem (technika fotografii), witraże papierowe i wiele innych. Poza pracami plastycznymi, uczestnicy otrzymają solidną dawkę wiedzy merytorycznej.

20-24 sierpnia 2018 roku, Spichlerz
6-9 lat

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

POBIERZ I WYPEŁNIJ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ
ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM PÓŁKOLONII

KILKA SŁÓW O ANIMATORKACH:

Lidia Kardasz

Z wykształcenia polonistka. Na co dzień prowadzi muzealną bibliotekę oraz organizuje edukację w Muzeum, prowadzi również warsztaty dla dzieci i młodzieży. Mama dwóch córeczek w wieku przedszkolnym.

e-mail: l.kardasz@muzeumlubuskie.pl

Hanna Kotas

Z wykształcenia geograf. W Muzeum pracuje na stanowisku przewodnika i edukatora w Dziale Edukacji i Promocji. Prowadzi warsztaty oraz lekcje w Spichlerzu dla dzieci i młodzieży, a także oprowadza zwiedzających po muzealnych zakamarkach. W kręgu jej zainteresowań jest nie tylko historia, ale również muzyka i rękodzieło.

e-mail: h.kotas@muzeumlubuskie.pl

Małgorzata Rubażewicz

W Muzeum zajmuje się digitalizacją oraz prowadzi zajęcia edukacyjne. Ogromną satysfakcję sprawia jej, gdy dzieci wchodzą z tych spotkań zadowolone. Mama 11-letniej córki, opieka nad dziećmi jest dla niej czystą przyjemnością. Kocha zwierzęta i miłość tę zaszczepia wśród młodszych pokoleń. W wolnym czasie fotografuje.

e-mail: m.rubazewicz@muzeumlubuskie.pl

Monika Pławska

Z wykształcenia polonistka. Swoją przygodę w Muzeum rozpoczynała jako pracownik Działu Edukacji i Promocji, prowadziła wówczas zajęcia edukacyjne. Obecnie zajmuje się opracowywaniem wniosków o dofinansowanie oraz korektą językową różnego rodzaju tekstów, których autorami są muzealnicy.

e-mail: m.plawska@muzeumlubuskie.pl