Zapraszamy do DOMU MUZ wszystkie dzieci

BY WSPÓLNIE BAWIĆ SIĘ
I WYOBRAŻAĆ SOBIE DAWNE CZASY!

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko spędziło czas wolny pożytecznie i przyjemnie, zapoznaj się z propozycja zajęć popołudniowych  w Muzeum Lubuskim!

W tym wyjątkowym miejscu kształcą się młodzi, świadomi uczestnicy życia kulturalnego, kochający i szanujący nasze dziedzictwo.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)

Muzeum.Lubię to!

 

„URODZINY Z KLASĄ”

 

to nowości w muzealnej ofercie dla najmłodszych!

Zapraszamy od 14 do 25 stycznia 2019 roku
Zajęcia od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00–16.00

Koszt: 389 zł za turnus
(w tym: obiad i podwieczorek, warsztaty i lekcje muzealne, ośmiogodzinna opieka nad dziećmi, bilety wstępu, ubezpieczenie)

Ferie w muzeum

Koszt: 389 zł za turnus
(w tym: obiad i podwieczorek, warsztaty i lekcje muzealne, ośmiogodzinna opieka nad dziećmi, bilety wstępu, ubezpieczenie)

Zapisy od 1 grudnia 2018 roku do 7 stycznia 2019 roku

Turnusy:

I. W ZAMKOWEJ KRAINIE
14-18 stycznia 2019 roku,
Zespół Willowo-Ogrodowy, 7-11 lat
Ia. KARNAWAŁ W MUZEUM
14-18 stycznia 2019 roku,
Spichlerz, 6-9 lat
II. KULTURALNIE, NIEBANALNIE
21-25 stycznia 2019 roku,
Zespół Willowo-Ogrodowy, 7-12 lat

Aby zgłosić dziecko należy wypełnić kwestionariusz i złożyć
w sekretariacie Muzeum przy ul. Warszawskiej 35.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem półkolonii.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

KARTA KWALIFIKACYJNA
Regulamin

Muzeum. Lubię to!

Muzeum. Lubię to! – to propozycja zajęć popołudniowych dla dzieci, na które zapraszamy do Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ulicy Warszawskiej 35.

Koszt zajęć: 15 zł za zajęcia, karnet 130 zł (wszystkie zajęcia)

Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 95/732 28 43 wew. 30.

Sezon 2018/2019 poświęcony jest poznaniu twórczości artystów różnych dziedzin. Grupa dzieci w wieku przedszkolnym podczas „Warsztatów artysty” pozna dziedziny sztuki poprzez przyjrzenie się twórczości malarzy, rzeźbiarzy, grafików, architektów oraz projektantów. Najbliższe zajęcia już 4 października.

Dzieci szkolne „Zabawią się sztuką” poprzez eksperymentowanie z różnymi formami i nurtami sztuki współczesnej, m.in.: graffiti, instalacje, kolaż, performance, happening. Najbliższe zajęcia już 20 września.

W każdym miesiącu odbędzie się jedno spotkanie dla każdej z dwóch wybranych grup wiekowych: 4-7 lat i 7-12 lat. Zajęcia odbywają się w czwartki , w godzinach 17.00 – 18.30. Koszt zajęć – 15 zł. Istnieje możliwość zakupu karnetu na wszystkie zajęcia w cenie 130 zł.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 95/732 28 43 wew. 30.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Harmonogram na rok szkolny 2018/2019
(zajęcia odbywają się w czwartki, w Muzeum Lubuskie – BN_9_1godzinach 17.00 – 18.30)

06.12.2018 r. – „Warsztat artysty. Grafik” (4-7 lat)
20.12.2018 r. – „Zabawa sztuką. Origami” (7-12 lat)
03.01.2019 r. – „Warsztat artysty. Ilustrator” (4-7 lat)
31.01.2019 r. – „Zabawa sztuką. Impresjonizm” (7-12 lat)
07.02.2019 r. – „Warsztat artysty. Rzemieślnik artystyczny” (4-7 lat)
21.02.2019 r. – „Zabawa sztuką. Symetria” (7-12 lat)
07.03.2019 r. – „Warsztat artysty. Scenograf” (4-7 lat)
21.03.2019 r. – „Zabawa sztuką. Tuszem i węglem” (7-12 lat)
04.04.2019 r. – „Warsztat artysty. Projektant mody” (4-7 lat)
25.04.2019 r. – „Zabawa sztuką. Ekspresjonizm” (7-12 lat)
09.05.2019 r. – „Warsztat artysty. Fotograf” (4-7 lat)
23.05.2019 r. – „Zabawa sztuką. Abstrakcja” (7-12 lat)
06.06.2019 r. – „Warsztat artysty. Architekt krajobrazu” (4-7 lat)
13.06.2019 r. – „Zabawa sztuką. Grafika” (7-12 lat)

Serdecznie zapraszamy.

URODZINY Z KLASĄ

Zapraszamy na „Urodziny z klasą”! Podczas niezapomnianej imprezy urodzinowej dzieci przez 2 godziny będą się poznawać krainę sztuki i zabawy! W ofercie znajdują się 3 tematy:

Maksymalna ilość uczestników – 15 osób.

W ramach oferty, proponujemy do wyboru dwie opcje pakietowe:

podstawowy –  w cenie 290 zł oraz rozszerzony  w cenie 360 zł.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 95/732 28 43 wew. 30.

  1. „Malarskie opowieści” – podczas urodzin dzieci odwiedzą fascynującą krainę malarstwa. Poznają, kim jest artysta-malarz, dowiedzą się, jaką tematykę poruszają artyści-malarze oraz przyjrzą się bliżej najsłynniejszym obrazom świata. W ramach wspólnej zabawy dzieci stworzą swoje arcydzieła akwarelowe, a także jeden wspólny obraz – prezent dla solenizanta.
  2. „Rzeźbiarskie cuda” – kim jest artysta-rzeźbiarz? Z czego tworzy? Gdzie możemy znaleźć rzeźby? Na te pytania odpowiemy podczas urodzin w muzeum! Przyjrzymy się również najsłynniejszym rzeźbom świata, a także obejrzymy dokładnie rzeźby znajdujące się w naszym muzeum. W ramach wspólnej zabawy dzieci stworzą swoją rzeźbę z modeliny, a także jedną wspólną rzeźbę – prezent dla solenizanta.
  3. „Raz dwa trzy, architektem jesteś Ty!” – podczas urodzin dzieci przeżyją ciekawe przygody z architekturą! Porozmawiamy, kim jest architekt i co może zaprojektować. Poznamy słynne budowle świata, a także spojrzymy na Willę Schroedera jako przykład przemyślanego i pięknego projektu architektonicznego. W ramach wspólnej zabawy dzieci stworzą swój domek, a także zaprojektują i umeblują dom dla solenizanta.

Zajęcia odbywają się w soboty, w sali edukacyjnej Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ul. Warszawskiej 35.

Obok sali edukacyjnej znajduje się weranda, w której można przygotować poczęstunek dla dzieci. Podczas urodzinek dzieci zwiedzają również wybrane części muzeum, w tym wystawy (w zależności od tematyki), ale zajęcia plastyczne (czas trwania: 1,5 godziny) odbywają się w sali edukacyjnej. Po zajęciach plastycznych przewidziano czas (pół godziny) na tort i poczęstunek dla dzieci przygotowany przez rodziców solenizanta w wersji podstawowej lub przygotowany przez nas w wersji rozszerzonej.

Na „Urodzinki w Muzeum” należy zapisać się z min. 2-tygodniowym wyprzedzeniem, wpłacając bezzwrotną zaliczkę (w wysokości 100 zł) w wypadku nieodmówienia urodzin na 2 tygodnie przed ustalonym terminem.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

KILKA SŁÓW O ANIMATORKACH:

Lidia Kardasz

Z wykształcenia polonistka. Na co dzień prowadzi muzealną bibliotekę oraz koordynuje edukację w Muzeum. Prowadzi również zajęcia dla dzieci i młodzieży. Mama dwóch córek. W wolnym czasie uwielbia czytać książki oraz grać w rodzinne gry planszowe.

e-mail: l.kardasz@muzeumlubuskie.pl

Hanna Kotas

Z wykształcenia geograf. W Muzeum pracuje na stanowisku przewodnika i edukatora w Dziale Edukacji i Promocji. Prowadzi warsztaty oraz lekcje w Spichlerzu dla dzieci i młodzieży, a także oprowadza zwiedzających po muzealnych zakamarkach. W kręgu jej zainteresowań jest nie tylko historia, ale również muzyka i rękodzieło.

e-mail: h.kotas@muzeumlubuskie.pl

Małgorzata Rubażewicz

Absolwentka studiów o kierunku: Administracja, w muzeum jest specjalistą ds. promocji i digitalizacji w Dziale Upowszechniania, Promocji i Rozwoju. Mama prawie 12 letniej córki Julii, z która w wolnych chwilach uwielbia układać origami, fotografować i chodzić na długie spacery z ukochanym psem Kajetanem. Jako osoba stara się optymistycznie patrzeć na świat. Angażuje się w każde powierzone mi zadanie i stara się wykonać je jak najlepiej. Tolerancyjna wobec dzieci, wyrozumiała i opiekuńcza. Krytykę przyjmuje, jeśli tylko jest konstruktywna. Największą satysfakcję z prowadzonych zajęć dają jej radość i pozytywne opinie zadowolonych z zajęć dzieci. W wolnym czasie lubi gotować. Oprócz miłości do dzieci, bardzo kocha zwierzęta i zaszczepia tę miłość wśród najmłodszych. Bardzo lubi kino, a w szczególności polskie filmy.

e-mail: m.rubazewicz@muzeumlubuskie.pl

Kamila Dzwonkowska

Z wykształcenia etnolog, z zamiłowania autorka komiksów dla dzieci. W Muzeum zajmuje się prowadzeniem zajęć edukacyjnych oraz oprowadzaniem zwiedzających. Mama małego, ciekawego świata chłopca. W wolnych chwilach bardzo lubi czytać książki i słuchać poezji śpiewanej.

e-mail: k.dzwonkowska@muzeumlubuskie.pl

Wioletta Amanowicz

Z wykształcenia kulturoznawca. W Muzeum pracuje od 20 lat i zna je od podszewki. Doświadczenie w kontaktach ze zwiedzającymi oraz znajomość zakresu zbiorów muzealnych umożliwiają jak najlepszą komunikację ze zróżnicowanymi grupami ludzi – od przedszkolaków do seniorów. W kręgu jej zainteresowań znajdują się zagadnienia związane z tradycją kulinarną.

e-mail: w.amanowicz@muzeumlubuskie.pl

Małgorzata Ziętek

Z wykształcenia nauczyciel filozofii oraz trener z certyfikatem uprawniającym do prowadzenia warsztatów i szkoleń. Umiejętności w tym zakresie wykorzystuje na co dzień podczas zajęć oraz muzealnych półkolonii. Posiada również staż pracy w przedszkolu oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Praca z dziećmi i młodzieżą daje jej wiele satysfakcji. Przygodę z muzeum rozpoczęła od prowadzenia muzealnej biblioteki, była też przewodnikiem, a obecnie jest specjalistą ds. edukacji. Na co dzień prowadzi warsztaty i oprowadza zwiedzających po Muzeum. Prywatnie miłośniczka zwierząt, spacerów i niszowego kina.

e-mail: m.zietek@muzeumlubuskie.pl