Zapraszamy do DOMU MUZ wszystkie dzieci

BY WSPÓLNIE BAWIĆ SIĘ
I WYOBRAŻAĆ SOBIE DAWNE CZASY!

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko spędziło czas wolny pożytecznie i przyjemnie, zapoznaj się z propozycja zajęć popołudniowych  w Muzeum Lubuskim!

W tym wyjątkowym miejscu kształcą się młodzi, świadomi uczestnicy życia kulturalnego, kochający i szanujący nasze dziedzictwo.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)

Muzeum.Lubię to!

 

„URODZINY Z KLASĄ”

 

to nowości w muzealnej ofercie dla najmłodszych!

PÓŁKOLONIE W DOMU MUZ

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, kochane Dzieci!

21 maja 2019 roku

rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń
na WAKACJE Z MUZAMI

 

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00

Koszt: 450 zł za turnus

(w tym: ciepły posiłek i podwieczorek, warsztaty i lekcje muzealne, ośmiogodzinna opieka nad dziećmi,
bilety wstępu, wyjazdy, ubezpieczenie)

Turnusy:

I. OPERACJA „Z”

1-5 lipca 2019 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy

Z przykrością informujemy, że turnus Operacja „Z” – zapisy do 24 czerwca został odwołany.


II. MODOWY WEHIKUŁ CZASU

8-12 lipca 2019 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy

8-10 lat

Podczas turnusu dzieci dowiedzą się, jak zmieniała się moda na przestrzeni wieków. Popularnych  elementów dawnej garderoby poszukają na muzealnych obrazach. Nauczą się sztuki spinania starożytnej szaty. Wykonają kryzę oraz modne przed laty elementy garderoby. Odwiedzą także pracownię projektantki mody. A następnie, zainspirowani zdobytą tam wiedzą, zaprojektują okrycia z… tworzyw ekologicznych. Turnus zamknie mini pokaz mody małych projektantów.

WAŻNA INFORMACJA! Podczas turnusu przewidziane jest wyjście na basen.


III. GRY I ZABAWY Z DAWNYCH LAT

15-19 lipca 2019 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy

8-12 lat

Gry i zabawy, w które jeszcze do niedawna bawili się nasi rodzice, stanowią doskonałą alternatywę dla współczesnych gier elektronicznych. Na półkoloniach dzieci będą miały okazję poznać sposoby spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz w domu podczas deszczowych dni. Zapoznają się z historycznymi grami planszowymi, karcianymi oraz takimi, do zabawy w które wystarczy jedynie kartka i ołówek. Spróbują również stworzyć własną grę.


IV. ŚLADAMI FABRYKANTÓW Z LANDSBERGA

5-9 sierpnia 2019 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy

7-12 lat

Uczestnicy turnusu będą mieli okazję zapoznać się z dorobkiem niemieckich fabrykantów.

WAŻNA INFORMACJA! Podczas turnusu przewidziane jest wyjście na basen.


V. TROPICIELE STARYCH LISTÓW

26-30 sierpnia, Zespół Willowo-Ogrodowy

8-12 lat

Czy dawniej, gdy nie było poczty, przesyłano korespondencję? Jak szybko gołąb dostarczał listy i kiedy pojawił się pierwszy listonosz? Uczestnicy poszukają go na akwarelach Henryka Rodakowskiego oraz zmierzą się z trudną sztuką pisania piórem na postarzanym papierze. Spotkają się z hodowcą pocztowych gołębi i filatelistą oraz zgłębią tajniki funkcjonowania współczesnej poczty. W części warsztatowej wykonamy pocztowego gołębia. A także kopertę, znaczek, ozdobny papier listowy oraz zaprojektujemy kartki okolicznościowe.


LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Partnerem tegorocznych półkolonii „Wakacje z Muzami”
jest Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim

Image
poznają Muzeum, jego obiekty, historię, strukturę
Image
dowiedzą się, jak zachować się w Muzeum i zrozumieją charakter pracy muzealnika
Image
posiądą wiedzę na temat poszczególnych dziedzin sztuki
Image
wykonają własne dzieła sztuki oraz zorganizują swój wernisaż!
Karta kwalifikacyjna
Regulamin

Urodziny z klasą

Zapraszamy na „Urodziny z klasą”!
Podczas niezapomnianej imprezy urodzinowej dzieci przez 2 godziny będą poznawać krainę sztuki i zabawy!

Maksymalna liczba uczestników – 15 osób.

Do wyboru dwa pakiety: podstawowy w cenie 290 zł oraz rozszerzony w cenie 360 zł.

Kontakt pod numerem telefonu: 95/732 28 43 wew. 30.

Pakiet podstawowy: zajęcia edukacyjne, materiały plastyczne, profesjonalna opieka edukatora, miejsce dla rodziców wraz z kawą i herbatą. Miejsce na poczęstunek solenizanta i gości do samodzielnego przygotowania oraz tort we własnym zakresie.

Pakiet rozszerzony: zajęcia edukacyjne, materiały plastyczne, profesjonalna opieka edukatora, miejsce dla rodziców wraz z kawą i herbatą, przygotowanie i dekoracja miejsca dla solenizanta i jego gości, poczęstunek – ciastka, paluszki, chrupki, owoce, 2 rodzaje soków, woda, urodzinowa zastawa. Tort we własnym zakresie.

W ofercie znajdują się 3 tematy:

„Malarskie opowieści” – podczas urodzin dzieci odwiedzą fascynującą krainę malarstwa. Poznają, kim jest artysta-malarz, dowiedzą się, jaką tematykę poruszają artyści-malarze oraz przyjrzą się bliżej najsłynniejszym obrazom świata. W ramach wspólnej zabawy dzieci stworzą swoje arcydzieła akwarelowe, a także jeden wspólny obraz – prezent dla solenizanta.

„Rzeźbiarskie cuda” – kim jest artysta-rzeźbiarz? Z czego tworzy? Gdzie możemy znaleźć rzeźby? Na te pytania odpowiemy podczas urodzin w muzeum! Przyjrzymy się również najsłynniejszym rzeźbom świata, a także obejrzymy dokładnie rzeźby znajdujące się w naszym muzeum. W ramach wspólnej zabawy dzieci stworzą swoją rzeźbę z modeliny, a także jedną wspólną rzeźbę – prezent dla solenizanta.

„Raz dwa trzy, architektem jesteś Ty!” – podczas urodzin dzieci przeżyją ciekawe przygody z architekturą! Porozmawiamy, kim jest architekt i co może zaprojektować. Poznamy słynne budowle świata, a także spojrzymy na Willę Schroedera jako przykład przemyślanego i pięknego projektu architektonicznego. W ramach wspólnej zabawy dzieci stworzą swój domek, a także zaprojektują i umeblują dom dla solenizanta.

Zajęcia odbywają się w soboty, w sali edukacyjnej Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ul. Warszawskiej 35.

Obok sali edukacyjnej znajduje się weranda, w której można przygotować poczęstunek dla dzieci. Podczas zabawy dzieci zwiedzają również wybrane części muzeum, w tym wystawy (w zależności od tematyki), ale zajęcia plastyczne (czas trwania: 1,5 godziny) odbywają się w sali edukacyjnej. Po zajęciach plastycznych przewidziano czas (pół godziny) na tort i poczęstunek dla dzieci przygotowany przez rodziców solenizanta w wersji podstawowej lub przygotowany przez nas w wersji rozszerzonej.

Na „Urodziny z klasą” należy zapisać się z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem, wpłacając bezzwrotną zaliczkę (w wysokości 100 zł) w wypadku nieodmówienia urodzin na dwa tygodnie przed ustalonym terminem.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

KILKA SŁÓW O ANIMATORKACH:

Lidia Kardasz

Z wykształcenia polonistka. Na co dzień prowadzi muzealną bibliotekę oraz koordynuje edukację w Muzeum. Prowadzi również zajęcia dla dzieci i młodzieży. Mama dwóch córek. W wolnym czasie uwielbia czytać książki oraz grać w rodzinne gry planszowe.

e-mail: l.kardasz@muzeumlubuskie.pl

Hanna Kotas

Z wykształcenia geograf. W Muzeum pracuje na stanowisku przewodnika i edukatora w Dziale Edukacji i Promocji. Prowadzi warsztaty oraz lekcje w Spichlerzu dla dzieci i młodzieży, a także oprowadza zwiedzających po muzealnych zakamarkach. W kręgu jej zainteresowań jest nie tylko historia, ale również muzyka i rękodzieło.

e-mail: h.kotas@muzeumlubuskie.pl

Małgorzata Rubażewicz

Absolwentka studiów o kierunku: Administracja, w muzeum jest specjalistą ds. promocji i digitalizacji w Dziale Upowszechniania, Promocji i Rozwoju. Mama prawie 12 letniej córki Julii, z która w wolnych chwilach uwielbia układać origami, fotografować i chodzić na długie spacery z ukochanym psem Kajetanem. Jako osoba stara się optymistycznie patrzeć na świat. Angażuje się w każde powierzone mi zadanie i stara się wykonać je jak najlepiej. Tolerancyjna wobec dzieci, wyrozumiała i opiekuńcza. Krytykę przyjmuje, jeśli tylko jest konstruktywna. Największą satysfakcję z prowadzonych zajęć dają jej radość i pozytywne opinie zadowolonych z zajęć dzieci. W wolnym czasie lubi gotować. Oprócz miłości do dzieci, bardzo kocha zwierzęta i zaszczepia tę miłość wśród najmłodszych. Bardzo lubi kino, a w szczególności polskie filmy.

e-mail: m.rubazewicz@muzeumlubuskie.pl

Kamila Dzwonkowska

Z wykształcenia etnolog, z zamiłowania autorka komiksów dla dzieci. W Muzeum zajmuje się prowadzeniem zajęć edukacyjnych oraz oprowadzaniem zwiedzających. Mama małego, ciekawego świata chłopca. W wolnych chwilach bardzo lubi czytać książki i słuchać poezji śpiewanej.

e-mail: k.dzwonkowska@muzeumlubuskie.pl

Wioletta Amanowicz

Z wykształcenia kulturoznawca. W Muzeum pracuje od 20 lat i zna je od podszewki. Doświadczenie w kontaktach ze zwiedzającymi oraz znajomość zakresu zbiorów muzealnych umożliwiają jak najlepszą komunikację ze zróżnicowanymi grupami ludzi – od przedszkolaków do seniorów. W kręgu jej zainteresowań znajdują się zagadnienia związane z tradycją kulinarną.

e-mail: w.amanowicz@muzeumlubuskie.pl

Małgorzata Ziętek

Z wykształcenia nauczyciel filozofii oraz trener z certyfikatem uprawniającym do prowadzenia warsztatów i szkoleń. Umiejętności w tym zakresie wykorzystuje na co dzień podczas zajęć oraz muzealnych półkolonii. Posiada również staż pracy w przedszkolu oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Praca z dziećmi i młodzieżą daje jej wiele satysfakcji. Przygodę z muzeum rozpoczęła od prowadzenia muzealnej biblioteki, była też przewodnikiem, a obecnie jest specjalistą ds. edukacji. Na co dzień prowadzi warsztaty i oprowadza zwiedzających po Muzeum. Prywatnie miłośniczka zwierząt, spacerów i niszowego kina.

e-mail: m.zietek@muzeumlubuskie.pl