baner zapowiedź aukcji dzieł sztuki

Dnia 11 grudnia w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się aukcja dzieł gorzowskich Artystów na rzecz konserwacji muzealiów – „Gorzowscy Artyści dla muzeum”.

Przedświąteczny czas oraz szczytny cel stały się doskonałą okazją do integracji gorzowskiego świata Artystów z przedstawicielami biznesu oraz mieszkańcami miasta.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na konserwację dzieł znanego gorzowskiego artysty Jana Korcza, będących w zbiorach Muzeum lub zakup dzieł tego artysty do zbiorów Muzeum.

Ze sprzedanych wczoraj prac udało się zebrać 3550 zł !!

Sprzedano prace następujących Artystów:
1. Maja Kulma – uczennica Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim (płótno, tempera)
2. Justyna Woźniak – uczennica Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim (papier, akwarela)
3. Ola Iszwik – uczennica Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim (papier, ołówek)
4. Daniel Adamski (Akt, fotografia)
5. Lech Dominik (Portret, fotografia)
6. Agata Kaczuk-Jagielnik z cyklu 10 panoram „Miasto w Bieli” (Płótno, olej)
7. Michał Bajsarowicz (Portret wielokrotny, płótno, olej)
8. Roman Piciński „Głowa 1” (papier, rysunek tuszem lawowanym)
9. Roman Piciński „Głowa 3” (papier, rysunek tuszem lawowanym)
10. Wojciech Plust (pejzaż, olej, płótno)
11. Anna Piróg-Borowczyk (portret wielokrotny, olej, płótno)

Przedmioty, które nie zostały wylicytowane w dniu aukcji, można kupić na licytacji internetowej na portalu Facebook Muzeum Lubuskie