Historyczne gotowanie 2017 – relacja

Posted on Posted in Imprezy, Imprezy

Dnia 30 września 2017 roku w Bad Freinwalde odbyła się kolejna edycja niemiecko-polskiego konkursu„Historyczne Gotowanie”. Cykl konkursów „Historyczne Gotowanie” przeprowadzany był w Altranft  przez Brandenburgisches Freilichtmusem Altranft, od 2011 roku wspólnie z Muzeum Lubuskim. W ten sposób „Historyczne Gotowanie” jest transgranicznym przedsięwzięciem, które naprzemiennie odbywa się w Polsce w Muzeum Lubuskim („Zagroda Młyńska”) i w Niemczech (do 2016 r. Brandenburgisches Freilichtmusem Altranft, w 2017 r. w Bad Freinwalde). Organizatorami tegorocznego przedsięwzięcia byli Interessengemeinschaft Alltagskultur, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Zatrudnienia i Kwalifikacji Zawodowych Bad Freienwalde eV (VFBQ) oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem konkursu jest wspieranie i przedstawienie dziedzictwa kulturowego na pograniczu polsko-niemieckim, reaktywowanie dawnych tradycji i technik kulinarnych na obszarach wiejskich, niemiecko-polska współpraca w obszarze kształcenia zawodowego, turystyki  oraz poszerzenie wiedzy w obszarze historii regionu i tradycji, rozwój wspólnoty na pograniczu niemiecko-polskim, redukowanie istniejących uprzedzeń, wspieranie prezentacji  aspektu kultury dnia codziennego na obszarze wiejskim w roku 1900. Tematem, nad którym pochyliło się pięć zespołów (4 z Niemiec, jeden z Polski) była „Kuchnia robotników rolnych we wrześniu 1899“.