Fotorelacja – Nocny Szlak Kulturalny 2017

Posted on Posted in Imprezy, Imprezy, Wystawy

Dnia 10 czerwca 2017 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbył się coroczny Nocny Szlak Kulturalny. Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim wzięło również udział w wydarzeniach i przygotowało następujące atrakcje: recital wokalny Muzyka mojej duszy (śpiew – Beata Gramza, na fortepianie zagra Marta Ożelska-Kurzawa), zwiedzanie wystawy „Skarby wiary. Historyczne i archeologiczne źródła chrztu Polski”, wystawa z okazji 1050-lecia chrztu Polski, ze zbiorów Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zorganizowana we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, projekcje filmu „Wyspa władców”, reż. Z. Cozac (45 min.). Film pokazuje Ostrów Lednicki w okresie jego największego rozkwitu, kiedy był rezydencją Mieszka I i Bolesława Chrobrego, otwarcie wystawy „Skarby kultury unietyckiej ze zbiorów Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim”.