Konkurs pisanek 2017 – regulamin

Posted on Posted in Imprezy, Imprezy

Związek Ukraińców w Polsce
Zjednoczenie Łemków
Zarządy Kół w Gorzowie Wlkp.
Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta w Gorzowie Wlkp.

organizują

45. Ogólnopolski Konkurs Pisanek
im. Michała Kowalskiego

Pisanki, co najmniej 5 sztuk, wydmuszki lub ugotowane „na twardo”, należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Najlepiej pakować je w specjalne tekturowe pojemniki, których używa się w handlu i transporcie, następnie do tekturowych (a nie blaszanych czy plastikowych) pudełek. Do środka prosimy włożyć kartkę z podanym imieniem i nazwiskiem autora, wiekiem i zaznaczeniem, skąd pochodzą motywy zdobień wykonanych pisanek.
Dobrze opakowaną paczkę należy jeszcze opatrzyć napisem: „ostrożnie szkło” i wysłać na adres:
Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta
„Spichlerz”
ul. Fabryczna 1-3
66-400 Gorzów Wlkp.
z dopiskiem „konkurs pisanek”.
Pisanki nadesłane do dnia 31 marca 2017 r. oceni komisja, biorąc pod uwagę tradycyjne techniki oraz motywy.
Pisanki inspirowane sztuką współczesną nie będą brane pod uwagę.
Nadesłane prace stają się własnością organizatorów i nie będą odsyłane nadawcom.
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w prasie oraz na stronie www.muzeumlubuskie.pl.

Wyróżnione zestawy pisanek będą pokazane na wystawie w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta, której uroczyste otwarcie nastąpi 9.04.2017. w Muzeum Miasta Gorzowa „Spichlerz”.
Informacja telefoniczna u Kierownika Działu Etnografii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta tel. (0-95) 751 00 07.

zapraszają

Projekt realizowany jest z budżetu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego