ZAPLANUJ ZWIEDZANIE
Banner image
dzieci w muzeum
Banner image
EDUKACJA
Banner image
DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA
Banner image
WYSTAWY
STAŁE
Banner image
WYSTAWY
CZASOWE
Banner image
OFERTA
KOMERCYJNA
Banner image

UWAGA

Szanowni Państwo!
W najbliższą niedzielę, 17 lutego br., willa przy ul. Warszawskiej 35 będzie otwarta dla zwiedzających wyjątkowo w godzinach 14-17. Od godziny 11 zapraszamy do Spichlerza lub na przedwiosenny spacer po ogrodzie w Zespole Willowo-Ogrodowym.

Nadchodzące wydarzenia

Zachęcamy do śledzenia naszych stron w mediach społecznościowych @MuzeumLubuskie. Zapowiedzi wydarzeń publikowane są również w bezpłatnym miejskim miesięczniku informacyjnym SPAM.

1/03

Malarstwo i rysunek Janiny Jasińskiej-Luterek

1 marca 2019 roku, godzina 18.00

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, filia Spichlerz, ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski

Image module
O MUZEUM
W Muzeum można śmiać się, marzyć, inspirować się, dyskutować, krytykować, spacerować…
Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim to instytucja kultury, której celem jest ochrona dóbr kultury i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego regionu. Istnieje od 8 września 1945 roku – jesteśmy najstarszym muzeum w województwie lubuskim. W naszych czterech obiektach podziwiać można wystawy na powierzchni ok. trzech tysięcy metrów kwadratowych. Dostarczamy inspiracji dorosłym, a dzieciom i młodzieży przekazujemy wiedzę w sposób ciekawy i przyjemny podczas warsztatów i lekcji muzealnych.
ZESPÓŁ WILLOWO-OGRODOWY
W willi prezentowane są zabytki europejskiego rzemiosła artystycznego, numizmaty oraz wybrane dzieła dawnego malarstwa i rzeźby tworzone od średniowiecza do lat 30. XX wieku. W sąsiedniej, dwuskrzydłowej, parterowej oficynie z niewielkim dziedzińcem odbywają się wystawy czasowe. Budynki otacza ogród dendrologiczny o powierzchni 3,32 ha, w którym rośnie ponad 120 gatunków drzew i krzewów. Znajduje się tu też zrekonstruowany, kamienny grobowiec megalityczny.
SPICHLERZ
Zabytkowy biały Spichlerz to trójkondygnacyjna budowla o konstrukcji ryglowej, z murowanym przyziemiem, wzniesiona na rzucie prostokąta o wymiarach 14 x 57 m. Przechowywano w nim zboże przez dwieście lat, aż do 1975 roku. W otwartym w 2011 roku, po gruntownym remoncie, na czterech kondygnacjach prezentowane są zarówno wystawy stałe, jak i czasowe. Ekspozycje mają charakter bardzo różnorodny, od historycznych do wystaw malarstwa.
ZAGRODA MŁYŃSKA
Zagrodę Młyńską tworzą trzy obiekty: budynek gospodarczy, wozownia oraz zabytkowy młyn. Ten ostatni to jeden z nielicznych zachowanych dawnych młynów wodnych z częścią mieszkalną i częściowo zachowanymi urządzeniami. Prezentowane są tu ekspozycje związane z życiem na wsi oraz dawną kulturą i techniką wiejską. Odbywają się również warsztaty zwieńczone wypiekiem chleba w opalanym drewnem liściastym, ogrodowym piecu chlebowym oraz degustacją.
MUZEUM GRODU SANTOK
UWAGA! Filia z powodu
remontu nieczynna
do jesieni 2019 roku.