Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /web/htdocs3/muzeumlubuskiepl/home/www/wp-includes/class.wp-styles.php:290) in /web/htdocs3/muzeumlubuskiepl/home/www/wp-content/themes/pe-eco-energy/inc/wcag.php on line 36
class="home page-template-default page page-id-172 sticky-bar menu-standard header wcag highcontrast2 wcagfocus focus-contrast-only wcagfocussections-contrast-only wcaghover wcag-icon header-background-image-on">

Muzeum Lubuskie

W muzeum można zainspirować sięmarzyćdyskutowaćśmiać sięspacerować

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim to instytucja kultury, której celem jest ochrona dóbr kultury i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego regionu. Istnieje od 8 września 1945 roku – jesteśmy najstarszym muzeum w województwie lubuskim. W naszych czterech filiach podziwiać można wystawy na powierzchni ok. 3000 metrów kwadratowych. Dostarczamy inspiracji dorosłym, a dzieciom i młodzieży przekazujemy wiedzę w sposób ciekawy i przyjemny podczas warsztatów i lekcji muzealnych.

Zaplanuj zwiedzanie

ZESPÓŁ WILLOWO-OGRODOWY

ul. Warszawska 35
Gorzów Wielkopolski
tel. 95 732 38 14

Willa i oficyna:
środa – niedziela 10:00 – 18:00

Ogród muzealny:
poniedziałek – niedziela 10:00 – 18:00

SPICHLERZ

ul. Fabryczna 1-3
Gorzów Wielkopolski
tel. 95 722 54 68

środa – niedziela 10:00 – 18:00

MUZEUM GRODU SANTOK

ul. Wodna 2a
Santok
tel. 95 723 37 27 

środa – niedziela 10:00 – 17:00

ZAGRODA MŁYŃSKA

ul. Leśna 37
Bogdaniec

UWAGA!
Filia z powodu remontu nieczynna do
sierpnia 2022 roku.

Ekspozycje stałe w Zespole Willowo-Ogrodowym, Spichlerzu i Muzeum Grodu Santok:

 • Bilet normalny – 12 zł/os.
 • Bilet ulgowy – 8 zł/os.
 • Bilet normalny „Karta Dużej Rodziny” – 8 zł/os.
 • Bilet ulgowy MKiDN „Muzeum za złotówkę” – 1zł/os.
 • Bilet normalny dla grupy zorganizowanej (min. 15 osób) – 10zł/os.
 • Bilet ulgowy dla grupy zorganizowanej – 6,00 zł/os.

BEZPŁATNY WSTĘP:

Piątek jest dniem bezpłatnego zwiedzania wszystkich naszych filii.
Mieszkańcy gminy Santok mają bezpłatny wstęp do Muzeum Grodu Santok codziennie.

WSTĘP NA WYSTAWY CZASOWE:
Zdecydowaną większość wystaw czasowych można zobaczyć w ramach zakupionego biletu do muzeum. W przypadku ekspozycji dodatkowo płatnej o cenie biletu informujemy w zapowiedzi wystawy.

Przewodnik muzealny polskojęzyczny (wymagane uzgodnienie telefoniczne terminu oprowadzania) – 30 zł

Karnet wstępu – to bilet umożliwiający zwiedzanie wszystkich filii Muzeum w ciągu 7 dni od daty zakupu.

 • Bilet normalny – 30 zł/os.
 • Bilet ulgowy – 15 zł/os.
 • Bilet normalny „Karta Dużej Rodziny” – 15 zł/os.
 • Bilet normalny dla grupy zorganizowanej (min. 15 osób) – 23 zł/os.
 • Bilet ulgowy dla grupy zorganizowanej – 12 zł/os.

PARKOWANIE

 • Zespół Willowo-Ogrodowy przy ul. Warszawskiej 35 – najwygodniej będzie zaparkować na ogólnodostępnym parkingu przy Filharmonii Gorzowskiej.
 • Spichlerz przy ul. Fabrycznej 1-3 – za Spichlerzem znajduje się niewielki parking, a w bliskiej okolicy można również szukać miejsca na parkingach sąsiadujących dyskontów lub w centrum handlowym Nova Park.
 • Zagroda Młyńska w Bogdańcu przy ul. Leśnej 37, Gród Santocki w Santoku przy ul. Wodnej 2a – parkingi znajdują się bezpośrednio przy budynkach.

ZWIEDZANIE

Czas zwiedzania jest uzależniony od Twojego indywidualnego tempa. Jeśli zwiedzasz Muzeum z przewodnikiem, trwa to ok. godziny. Jeżeli bierzesz udział w wydarzeniu takim jak otwarcie wystawy, konwersatorium itp., a musisz wyjść przed jego zakończeniem, zrób to ze spokojem. Sam decydujesz o tym, ile czasu chcesz spędzić w Muzeum.
Pamiętaj, że Muzeum jest miejscem publicznym i zachowuj się tak, jakbyś chciał, by zachowywali się inni zwiedzający. Jeśli przyszedłeś ze swoimi pociechami, prosimy, żebyś miał je na oku. Jeśli po Muzeum oprowadza Cię przewodnik, uważnie słuchaj i śmiało zadawaj pytania. Chłoń wiedzę, która jest tutaj dostępna na wyciągnięcie ręki.

Więcej informacji w REGULAMINIE ZWIEDZANIA


UWAGI, POMYSŁY, PROPOZYCJE WSPÓŁPRACY

Zachęcamy do komunikowania się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej bądź wiadomości prywatnej na Facebooku. Z przyjemnością pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania!
Możesz też zadzwonić do sekretariatu (nr telefonu: 95 732 28 43), skąd pani Ilona przełączy Cię do odpowiedniej osoby!

KORSAKÓWKA

gablota ze strzelbą w korsakówce
Izba mieści się przy siedzibie Nadleśnictwa Kłodawa, w zabytkowym budynku dawnej powozowni. Znajduje się tutaj przygotowana przez Muzeum Lubuskie stała ekspozycja poświęcona życiu i twórczości Włodzimierza Korsaka – przyrodnika, fotografika, malarza, rysownika, pisarza, myśliwego, pioniera miasta Gorzowa – człowieka, który całe swoje życie poświęcił polskiej przyrodzie.