grafika promująca 49. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

Komisja 49. Ogólnopolskiego Konkursu Pisanek im. Michała Kowalskiego w składzie:

• dr Mirosław Pecuch – etnograf, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, przewodniczący komisji
  • Lech Dominik – artysta fotografik, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
  • Kamila Dzwonkowska – etnograf, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
  • Grażyna Kostkiewicz-Górska – etnograf, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wielkopolskim
  • Agnieszka Jacyno – specjalista ds. edukacji, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
  • prof. Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (AJP) dr hab. Beata Orłowska – dyrektor Akademickiego Centrum Badań Euroregionalych AJP, Dziekan Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego AJP
  • Irena Styrna – Przewodnicząca Gorzowskiego Koła Związku Ukraińców w Polsce

po obejrzeniu 37 zestawów (251 pisanek) i zakwalifikowaniu do konkursu 36 z nich postanowiła przyznać następujące nagrody:

W technice batikowo-pisakowej:

• Natalia Krzemkowska (l. 14), Szubin
  • Olga Paleczna, Gliwice
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Jeninie

Komisja Konkursowa wyraża szczególne podziękowania dzieciom, które nadesłały swoje prace na 49. Konkurs Pisanek. Są to:

• Adam Suchodolski (l. 7), Trzebicz k. Drezdenka, SP nr 1, Drezdenko
  • Anna Suchodolska (l. 5), Trzebicz k. Drezdenka
  • Aurelia Napieralska, Sara Cadzich, Ola Zdrowowicz, Zuzia Welc, Julia Kowalkowska, Justyna Jóźwiak, Natalia Kubsik, Martin Marciniak, Kira Andrejewa (Klub Kultury MCK „Zodiak”)

Komisja Konkursowa dziękuje wszystkim twórcom, którzy nadesłali swoje prace na 49. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego:

• Bogdan Zalewski, Instruktor Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
  • Maria Kabelis, Katowice
  • Jakub Palczewski, Szubin – Wieś
  • Jadwiga Bołka, Szubin
  • Danuta Matkowska-Kuciak, Kozin (gm. Lubiszyn)
  • Jan Wanatko, Zielona Góra
  • Rozalia Duda, Główczyce

Wszystkie prace nadesłane na Konkurs prezentowane będą na wystawie pokonkursowej, której otwarcie nastąpi 10 kwietnia 2022 roku (Niedziela Palmowa) o godz. 15:00 w Spichlerzu – filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta przy ul. Fabrycznej 1-3 w Gorzowie Wielkopolskim. Wystawa będzie czynna do 9 maja 2022 roku. Serdecznie zapraszamy!

WYNIKI KONKURSU / РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ