„Rzeka zapomnienia”. Piosenki Jaromíra Nohavicy w wykonaniu Moniki Kowalskiej

Piosenki Jaromíra Nohavicy są dobrze znane polskiej publiczności. Ten czeski bard wielokrotnie koncertował w Polsce, a wielu polskich miłośników jego twórczości tłumaczy i śpiewa jego utwory. W piosenkach Nohavicy każdy znajdzie coś dla siebie, od lirycznych, intymnych ballad do kabaretowych, czasami wręcz rubasznych, przyśpiewek przez pełne filozoficznych odniesień teksty, a nawet piosenki dla dzieci.

„Rzeka zapomnienia” to recital piosenek Nohavicy w wykonaniu Moniki Kowalskiej, która sama przetłumaczyła piosenki artysty. Niektóre z nich mają już swoje inne polskie tłumaczenia, niektóre usłyszymy po polsku po raz pierwszy. Na gitarze zagra Marcin Nowak.

Podczas recitalu odbędzie się finisaż wystawy „Metr 66” Zbigniewa Sejwy.

Współorganizatorami wydarzenia są Łazienki 6 Klub oraz Stowarzyszenie Promocji Kultury Kamienica.

Serdecznie zapraszamy!

3 września 2021 roku (piątek), godzina 18:00
Zespół Willowo-Ogrodowy – filia Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski