Janusz Michalski i Stanisław Sinkowski uhonorowani Brązowymi Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”!

Dziś w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35 odbyła się uroczystość wręczenia Januszowi Michalskiemu i Stanisławowowi Sinkowskiemu Brązowych Medali „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, nadawanych przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Medale wręczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Kustosz Janusz Michalski – wieloletni kierownik Działu Sztuki Dawnej – był zawodowo związany z Muzeum Lubuskim przez 40 lat, natomiast kustosz Stanisław Sinkowski – kierownik Działu Archeologii i Numizmatyki – w tym roku świętuje jubileusz 45-lecia pracy w naszej instytucji.