Photographer

Amanda Smit
Photographer
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value
Phone
+61 (383) 76-62-84
Email
dynamicframeworks@gmail.com
Address
121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia

48. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego — galeria prac

Image module

Prezentujemy galerię pisanek nadesłanych na tegoroczny 48. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego.

Image module

technika batikowa
Roman Prószyński, Terpentyna
wyróżnienie

Image module

technika batikowo-pisakowa
Julia Wińska, Bielsk Podlaski
(kl. III, SP nr 2 im. Kapitana Wybickiego, 9 lat)

Image module

technika batikowo-pisakowa
Halina Jakubowska, Tułowice
wyróżnienie

Image module

technika batikowo-pisakowa
Irena Maksymczak, Przemków
wyróżnienie

Image module

technika batikowo-pisakowa
Artur Pędziwiatr, Warszawa
II miejsce

Image module

technika batikowo-szpilkowa
Danuta Matkowska-Kucian, Koziny (gm. Lubiszyn)

Image module

technika batikowo-szpilkowa
Małgorzata Bołka, Szubin
wyróżnienie

Image module

technika batikowo-szpilkowa
Anna Farańczuk, Olsztyn
III miejsce

Image module

technika batikowo-szpilkowa
Anna Kucncik, Przemków
I miejsce

Image module

technika drapana
Danuta Matkowska-Kucian,
Koziny (gm. Lubiszyn)

Image module

technika drapana
Elżbieta Kamińska, Zabrze
wyróżnienie

Image module

technika drapana
Paulina Pieluszczak-Suchodolska, Trzebicz k. Drezdeka
III miejsce

Image module

technika drapana
Adam Lasota, Gliwice
I miejsce

Image module

techniki mieszane
Jagoda Nastała
wyróżnienie

Image module

techniki mieszane
Ryszard Glegoła, Wrocław
II miejsce

Image module

nia Suchodolska (4 lata), Trzebicz k. Drezdeka

Image module

technika batikowo-pisakowa
Alina Jakubowska, Bielsk Podlaski

Image module

technika batikowo-pisakowa
Alicja Wiślińska-Kornacka
wyróżnienie

Image module

technika batikowo-pisakowa
Barbara Pawlicka, Gwieździn (pomorskie)
III miejsce

Image module

technika batikowo-pisakowa
Aleksandra Charko, Nowotki k. Elbląga
I miejsce

Image module

technika batikowo-szpilkowa
Jan Wanatko, Zielona Góra
wyróżnienie

Image module

technika batikowo-szpilkowa
Jakub Palczewski (l. 12), Szubin Wieś
wyróżnienie

Image module

technika batikowo-szpilkowa
Teresa Drapała, Tychy
II miejsce

Image module

technika batikowo-szpilkowa
Anna Kucncik, Przemków
I miejsce

Image module

technika drapana
Maria Kogut, Rymanów Zdrój
wyróżnienie

Image module

technika drapana
Henryk Pieluszczak, Trzebicz k. Drezdeka
wyróżnienie

Image module

technika drapana
Elzbieta Krupa, Gorzów Wielkopolski
II miejsce

Image module

techniki mieszane
Olga Paleczna, Gliwice
wyróżnienie

Image module

techniki mieszane
Lucyna Jacek, Dukla
III miejsce

Image module

techniki mieszane
Maria Ciechańska, Łódź
I miejsce

Image module

Adaś Suchodolski (6 lat), Trzebicz k. Drezdeka