Photographer

Amanda Smit
Photographer
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value
Phone
+61 (383) 76-62-84
Email
dynamicframeworks@gmail.com
Address
121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia

48. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego rozstrzygnięty!

Image module

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, iż 48. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego został rozstrzygnięty. Poniżej zamieszczamy dla Państwa protokół z obrad Komisji Konkursowej oraz zdjęcia pisanek, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

 

 

PROTOKÓŁ Z OBRAD KOMISJI
48. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PISANEK
im. MICHAŁA KOWALSKIEGO

 

WYNIKI KONKURSU

 

Komisja 48. Ogólnopolskiego Konkursu Pisanek im. Michała Kowalskiego w składzie:

prof. nadzw. dr hab. Beata Orłowska — przewodnicząca komisji, dyrektor Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim,
Hanna Błauciak — etnograf, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim,
Irena Styrna — przewodnicząca gorzowskiego koła Związku Ukraińców w Polsce,
Lech Dominik — artysta fotografik, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim,
Grażyna Kostkiewicz-Górska — etnograf, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wielkopolskim,
dr Mirosław Pecuch — etnograf, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim,
Lidia Świątkowska — przewodnicząca gorzowskiego koła Zjednoczenia Łemków

po obejrzeniu 33 zestawów 205 pisanek nadesłanych przez 32 autorów i zakwalifikowaniu 32 zestawów postanowiła przyznać następujące nagrody.

W technice batikowo-pisakowej:
I miejsce — Aleksandra Charko, Nowotki k. Elblaga,
II miejsce — Artur Pędziwiatr, Warszawa,
III miejsce — Barbara Pawlicka, Gwieździn k. Rzeczenicy (Pomorskie).
Wyróżnienia:
Alicja Wiślińska-Kornacka, Toruń,
Roman Prószyński, Terpentyna (Lubelskie),
Halina Jakubowska, Tułowice (Opolskie),
Irena Maksymczak, Przemków.

W technice batikowo-szpilkowej:
I miejsce — Anna Kuncik, Przemków,
II miejsce — Teresa Drapała, Tychy,
III miejsce — Anna Farańczuk, Olsztyn.
Wyróżnienia:
Małgorzata Bołka, Szubin (kujawsko-pomorskie),
Jan Wanatko, Zielona Góra,
Jakub Palczewski, Szubin (l. 12),
Jadwiga Bołka, Szubin.

W technice drapanej:
I miejsce — Adam Lasota, Gliwice ,
II miejsce — Elżbieta Krupa, Gorzów Wielkopolski,
III miejsce — Paulina Pieluszczak-Suchodolska, Trzebicz k. Drezdenka.
Wyróżnienia:
Maria Kogut, Rymanów Zdrój,
Elżbieta Kamińska, Zabrze,
Henryk Pieluszczak, Trzebicz k. Drezdenka.

W technikach mieszanych:
I miejsce — Maria Ciechańska, Łódź,
II miejsce — Ryszard Glegoła, Wrocław,
III miejsce — Lucyna Jacek, Dukla (podkarpackie).
Wyróżnienia:
Olga Paleczna, Gliwice,
Jagoda Nastała, Łódź.

Komisja Konkursowa dziękuje wszystkim twórcom, którzy nadesłali swoje prace na 48. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego:
Rozalii Dudzie z Główczyc,
Danucie Matkowskiej-Kuciak z Kozina (gm. Lubiszyn)
Alinie Jakubowskiej z Bielska Podlaskiego,
Juli Wińskiej z Bielska Podlaskiego (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Piotra Wysockiego w Bielsku Podlaskim, 9 lat),
Adasiowi Suchodolskiemu z Trzebicza k. Drezdenka (6 lat),
Ani Suchodolskiej z Trzebicza k. Drezdenka (4 lata).

Gorzów Wielkopolski, 23 marca 2021 roku

 

Protokół do pobrania