Photographer

Amanda Smit
Photographer
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value
Phone
+61 (383) 76-62-84
Email
dynamicframeworks@gmail.com
Address
121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia

Wystawa „Broń pancerna w modelach pojazdów wojskowych” w Spichlerzu do końca lutego!

Image module

Na wystawie otwartej w ubiegłym roku – z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz 100-lecia zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – zaprezentowano przeszło 60 pojazdów w skali 1:35, używanych przez Wojsko Polskie w okresie od I wojny światowej po czasy współczesne. Wśród eksponatów znalazł się m.in. pierwszy czołg używany przez Wojsko Polskie: Renault FT-17 oraz najbardziej znany czołg okresu II wojny światowej, czyli T-34, dzięki popularnemu niegdyś serialowi nazywany „Rudym”.

Ekspozycja ma układ chronologiczny, aby każdy odwiedzający mógł dowiedzieć się z niej, jak na przestrzeni lat zmieniały się pojazdy broni pancernej. Autorzy wystawy – Marcin Kamiński i Krzysztof Bartkowiak – pokazali również pojazdy towarzyszące wojskom pancernym, np. samochód osobowy ambulans Jeep czy samochód-furgon Austin 10 HP.

Zapraszamy w środę, czwartek i piątek w godzinach 14-18 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-18 – Spichlerz, ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski.

Przypominamy również, że w piątki wstęp jest bezpłatny. Do zobaczenia w muzeum!