48. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

Związek Ukraińców w Polsce , Zjednoczenie Łemków – zarządy kół w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim ogłaszają 48. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego.

Pisanki, co najmniej 5 sztuk, wydmuszki lub ugotowane „na twardo”, należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Najlepiej pakować je w specjalne tekturowe pojemniki, których używa się w handlu i transporcie, następnie do tekturowych (a nie blaszanych czy plastikowych) pudełek. Do środka prosimy włożyć kartkę z podanym imieniem i nazwiskiem autora, wiekiem i zaznaczeniem, skąd pochodzą motywy zdobień wykonanych pisanek.
Dobrze opakowaną paczkę należy jeszcze opatrzyć napisem: „ostrożnie szkło” i wysłać na adres:

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta
Filia „Spichlerz”
ul. Fabryczna 1
66-400 Gorzów Wlkp.
z dopiskiem „konkurs pisanek”.

Pisanki nadesłane do dnia 27 marca 2020 r. oceni komisja, biorąc pod uwagę tradycyjne techniki oraz motywy.
Pisanki inspirowane sztuką współczesną nie będą brane pod uwagę.
Nadesłane prace stają się własnością organizatorów i nie będą odsyłane nadawcom.
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w prasie oraz na stronie www.muzeumlubuskie.pl.

Wyróżnione zestawy pisanek będą pokazane na wystawie w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta, której uroczyste otwarcie nastąpi 05 kwietnia 2020 r. w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta „Spichlerz” przy ul. Fabrycznej 1-3

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Klauzula RODO