Photographer

Amanda Smit
Photographer
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value
Phone
+61 (383) 76-62-84
Email
dynamicframeworks@gmail.com
Address
121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia

Warsztaty garncarskie – „Naczynia archeologiczne jako przykład źródeł materialnych” 25 i 27 listopada 2019 roku

Image module

25 oraz 27 listopada roku odbyły się warsztaty garncarskie dla dzieci wyróżnionych za prace plastyczne. Uczestnikami zostali uczniowie, którzy wykonali najciekawsze naczynia z plasteliny podczas lekcji muzealnych prowadzonych przez Panią dr Małgorzatę Pytlak. Zajęcia podsumowujące projekt „Nie święci garnki lepią. Opracowanie i publikacja późnośredniowiecznego warsztatu garncarskiego ze Smolnicy” przeprowadzone były w Gorzowie Wielkopolskim oraz Dębnie. Gościem specjalnym, który zabrał dzieci w podróż do świata gliny, był Jarosław Sałański – Garncarz Maciej BeneAkebe. Każdy z uczestników miał okazję własnoręcznie wykonać na kole garncarskim swoje naczynie z gliny, zgodnie z tradycjami tego rzemiosła.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Ochrona zabytków archeologicznych” a jego partnerem jest Miasto i Gmina Dębno.