Photographer

Amanda Smit
Photographer
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value
Phone
+61 (383) 76-62-84
Email
dynamicframeworks@gmail.com
Address
121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia

Wizyta wyjątkowych gości

Image module

Wczoraj, przy okazji wystąpień na Seminarium naukowym zatytułowanym „Straty dóbr kultury w okresie II wojny światowej na terenach włączonych do Polski po 1945 roku” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp., nasze Muzeum odwiedziło dwóch wyjątkowych gości: prof. zw. dr hab. Wojciech Kowalski z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie oraz prof. zw. dr hab. Andrzej Sakson z Instytutu Zachodniego w Poznaniu.

Kustosz Janusz Michalski w barwny sposób opowiedział gościom historię zbiorów oraz szczegółowo opisał niektóre dzieła sztuki. Podczas dyskusji okazało się, że prof. Kowalski jest ekspertem w dziedzinie fajansu europejskiego. Profesor Kowalski dokonał mistrzowskiej ekspertyzy fajansowej wazy pochodzącej prawdopodobnie z Nevers we Francji oraz zaproponował współpracę z naszym Muzeum przy różnego rodzaju wydarzeniach ekspozycyjnych i pomoc w pracach dotyczących ekspertyzy obiektów z ceramiki.