Szachy — podobnie jak miłość — są zaraźliwe bez względu na wiek.
/Salo Flohr/

Przypominamy, że w Muzeum Lubuskim jeszcze do 14 sierpnia br. można się zarazić!
Zapraszamy na wystawę czasową „Szachy Świata” w Zespole Willowo-Ogrodowymprzy ul. Warszawskiej 35.

Na wystawie czasowej „Szachy Świata” w Gorzowie Wielkopolskim prezentujemy wybrane zestawy z prywatnego zbioru rodziny Czochrów, liczącego w sumie ponad 1200 eksponatów, przywiezionych z różnych zakątków świata, wykonanych z różnych materiałów. Dużą część kolekcji stanowią szachy dla dzieci. Kolekcja szachów wpisana została w lutym 2012 roku do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości jako unikatowai największa w Polsce. Stała wystawa „Szachy Świata” mieści się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Organizatorzy:

• Klub Szachowy „Stilon” Gorzów Wielkopolski
•  Rodzina Czochrów z Zamościa
• Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
• Nadwarciańskie Towarzystwo Upowszechniania Dziedzictwa Kulturowego w Gorzowie Wielkopolskim

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
Filia Zespół Willowo-Ogrodowy