Photographer

Amanda Smit
Photographer
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value
Phone
+61 (383) 76-62-84
Email
dynamicframeworks@gmail.com
Address
121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia

Dnia 30 maja 2019 roku odbyła się pierwsza narada budowlana dotycząca kompleksowego remontu Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu, w której uczestniczyli przedstawiciele inwestora, przedstawiciele wykonawcy, projektanci oraz kierownik gorzowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Zielonej Górze. Spraw do omówienia było bardzo wiele, stąd tak liczne gremium. Głównym tematem narady było jednak prawidłowe wzmocnienie fundamentów budynku młyna. Fundamenty są w nienajlepszym stanie ze względu na to, iż budynek od wielu lat narażony jest na podmywanie przez wodę z sąsiadujących zbiorników. Dlatego też tak ważnym był wybór odpowiedniej metody technologicznego ich wzmocnienia. To pierwszy i prawdopodobnie najtrudniejszy dla tego budynku etap prac, który pozwoli na dalsze jego remontowanie i przywrócenie dawnej świetności.
Dzięki obecności przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pana Błażeja Skazińskiego podczas spotkania rozstrzygnięto kilka wątpliwości z zakresu historycznego pochodzenia niektórych elementów budynku. Pozostałe zostaną rozstrzygnięte dopiero po przeprowadzeniu odpowiednich badań.
Pan Błażej Skaziński podjął także decyzję o rozpoczęciu nadzoru archeologicznego, aby zbadać, czy obecny młyn jest posadowiony na dawnym, średniowiecznym młynie.