Drodzy Rodzice, Opiekunowie, kochane Dzieci!

21 maja 2019 roku

rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń
na WAKACJE Z MUZAMI

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00

Koszt: 450 zł za turnus

(w tym: ciepły posiłek i podwieczorek, warsztaty i lekcje muzealne, ośmiogodzinna opieka nad dziećmi,
bilety wstępu, wyjazdy, ubezpieczenie)

Turnusy:

I. OPERACJA „Z”

1-5 lipca 2019 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy

7-11 lat

Operacja „Z” to półkolonie poświęcone: Zabytkom, Zdrowiu i Zabawie. Podczas trwania zajęć o zabytkach uczestnicy przekonają się, że w Gorzowie poza Katedrą i Murami są jeszcze inne ciekawe budynki. Podczas rozważań o zdrowiu porozmawiamy o żywieniu i zażyjemy ruchu, a w czasie warsztatów poświęconych zabawie uczestnicy wyszaleją się artystycznie.

II. MODOWY WEHIKUŁ CZASU

8-12 lipca 2019 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy

8-10 lat

Podczas turnusu dzieci dowiedzą się, jak zmieniała się moda na przestrzeni wieków. Popularnych  elementów dawnej garderoby poszukają na muzealnych obrazach. Nauczą się sztuki spinania starożytnej szaty. Wykonają kryzę oraz modne przed laty elementy garderoby. Odwiedzą także pracownię projektantki mody. A następnie, zainspirowani zdobytą tam wiedzą, zaprojektują okrycia z… tworzyw ekologicznych. Turnus zamknie mini pokaz mody małych projektantów.

WAŻNA INFORMACJA! Podczas turnusu przewidziane jest wyjście na basen.

III. GRY I ZABAWY Z DAWNYCH LAT

15-19 lipca 2019 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy

8-12 lat

Gry i zabawy, w które jeszcze do niedawna bawili się nasi rodzice, stanowią doskonałą alternatywę dla współczesnych gier elektronicznych. Na półkoloniach dzieci będą miały okazję poznać sposoby spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz w domu podczas deszczowych dni. Zapoznają się z historycznymi grami planszowymi, karcianymi oraz takimi, do zabawy w które wystarczy jedynie kartka i ołówek. Spróbują również stworzyć własną grę.

IV. ŚLADAMI FABRYKANTÓW Z LANDSBERGA

5-9 sierpnia 2019 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy

7-12 lat

Uczestnicy turnusu będą mieli okazję zapoznać się z dorobkiem niemieckich fabrykantów.

WAŻNA INFORMACJA! Podczas turnusu przewidziane jest wyjście na basen.

V. TROPICIELE STARYCH LISTÓW

26-30 sierpnia, Zespół Willowo-Ogrodowy

8-12 lat

Czy dawniej, gdy nie było poczty, przesyłano korespondencję? Jak szybko gołąb dostarczał listy i kiedy pojawił się pierwszy listonosz? Uczestnicy poszukają go na akwarelach Henryka Rodakowskiego oraz zmierzą się z trudną sztuką pisania piórem na postarzanym papierze. Spotkają się z hodowcą pocztowych gołębi i filatelistą oraz zgłębią tajniki funkcjonowania współczesnej poczty. W części warsztatowej wykonamy pocztowego gołębia. A także kopertę, znaczek, ozdobny papier listowy oraz zaprojektujemy kartki okolicznościowe.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Partnerem tegorocznych półkolonii „Wakacje z Muzami”
jest Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim

KARTA