Photographer

Amanda Smit
Photographer
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value
Phone
+61 (383) 76-62-84
Email
dynamicframeworks@gmail.com
Address
121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia

47. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego – wyniki konkursu, fotorelacja

Image module

Za nami już 47 Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego,
poniżej zamieszczamy protokół z obrad komisji oraz fotorelację z otwarcia wystawy pokonkursowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłanie przepięknych prac
oraz Piekarni – Cukierni Jacek Różycki Sp. z o.o. z Baczyny za wyśmienite wypieki,
które uatrakcyjniły prezentację pisanek swoim smakiem i zapachem.


PROTOKÓŁ Z OBRAD KOMISJI

WYNIKI KONKURSU

Komisja 47. Ogólnopolskiego Konkursu Pisanek im. Michała Kowalskiego w składzie:

– dr Mirosław Pecuch – etnograf, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, przewodniczący komisji,
– prof. nadzw. dr hab. Beata Orłowska – dyrektor Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych, Akademia im. Jakuba z Paradyża,
– Hanna Błauciak – etnograf, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury,
– Irena Boruszczak-Hubiak – zastępca przewodniczącego gorzowskiego koła Związku Ukraińców w Polsce,
– Lech Dominik – artysta fotografik, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta,
– Grażyna Kostkiewicz-Górska – etnograf, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wielkopolskim,
– Lidia Świątkowska – przewodnicząca gorzowskiego koła Zjednoczenia Łemków

po obejrzeniu 33 zestawów 196 pisanek nadesłanych przez 44 autorów i zakwalifikowaniu 31 zestawów postanowiła przyznać następujące nagrody:

w technice batikowo-pisakowej:

I miejsce – Barbara Pawlicka, Gwieździn k. Człuchowa (zachodniopomorskie),
II miejsce – Artur Pędziwiatr, Warszawa,
III miejsce – Alicja Wiślińska-Kornacka, Toruń,

Wyróżnienie – Aleksandra Charko – Nowotki k. Elblaga,

w technice batikowo-szpilkowej:

I miejsce – Anna Kuncik, Przemków,
II miejsce – Anna Farańczuk, Olsztyn,
III miejsce – Alina Jakubowska, Bielsk Podlaski,

Wyróżnienia – Małgorzata Bołka, Szubin (kujawsko-pomorskie), Jan Wanatko, Zielona Góra,

w technice drapanej:

I miejsce – Paulina Pieluszczak-Suchodolska, Trzebicz k. Drezdenka,
II miejsce – Elżbieta Kamińska, Zabrze
III miejsce – Henryk Pieluszczak, Trzebicz k. Drezdenka,

w technikach mieszanych:

I miejsce – Olga Paleczna, Gliwice,
II miejsce – Teresa Drapała, Tychy,
III miejsce – Lucyna Jacek, Dukla (podkarpackie),
Wyróżnienie – Ryszard Glegoła, Wrocław.

Komisja Konkursowa dziękuje wszystkim twórcom, którzy nadesłali swoje prace na 47. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego:

– Julii Bareckiej z kl. I a, SP w Baczynie,
– Jadwidze Bołce z Szubina,
– Oliwii Bogusławskiej, l. 10, SP w Baczynie,
– Rozalii Dudzie z Główczyc,
– Oliwerowi Jurantowi, l. 10, SP w Baczynie,
– Neli Karczewskiej, l. 7, SP nr 2 im. Kpt. W. Wysockiego z Bielska Podlaskiego (nauczyciel: Alina Jakubowska),
– Sarze Karczewskiej (l. 7), SP nr 2 im. Kpt. W. Wysockiego z Bielska Podlaskiego (nauczyciel: Alina Jakubowska),
– Idze Palczewskiej, l. 9 z Szubina (kujawsko-pomorskie),
– Jakubowi Palczewskiemu, l. 10 z Szubina (kujawsko-pomorskie),
– Andrzejowi Pecuchowi, l. 9 z Gorzowa Wielkopolskiego,
– Romanowi Prószyńskiemu z Terpentyny (lubelskie),
– Nikoli Sękowskiej, l. 12 z kl. VI a, SP w Baczynie,
– Aleksandrowi Stachowiakowi z kl. IV a, SP w Baczynie,
– Adasiowi Suchodolskiemu, l. 4,5 z Trzebicza,
– Mai Sztukiel, z kl. I, SP w Baczynie,
– Darii Świątkowskiej, l. 9 z Gorzowa Wielkopolskiego,
– Natalii Świątkowskiej, l. 13 z Gorzowa Wielkopolskiego,
– Tamary Świć z Lublina.

Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej nr 2 z filią „Dom w Połowie Drogi” w Gorzowie Wielkopolskim.

Komisja serdecznie dziękuje nauczycielce Alinie Jakubowskiej za przygotowanie dzieci do Konkursu.

Wszystkie prace nadesłane na Konkurs prezentowane będą na wystawie pokonkursowej, której otwarcie nastąpi 14 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00 w filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta – Spichlerzu przy ul. Fabrycznej 1-3 w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorzów Wielkopolski, 8 kwietnia 2019 roku