47. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

Związek Ukraińców w Polsce – zarząd koła w Gorzowie Wielkopolskim, Zjednoczenie Łemków – zarząd koła w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim ogłaszają 47. Ogólnopolski Konkurs Pisanekim. Michała Kowalskiego.

Pisanki wykonane tradycyjnymi technikami oraz motywami przyjmujemy do dnia 6 kwietnia 2019 roku.

Pisanki, co najmniej 5 sztuk, wydmuszki lub ugotowane „na twardo”, należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Najlepiej pakować je w specjalne tekturowe pojemniki, których używa się w handlu i transporcie, następnie do tekturowych (a nie blaszanych czy plastikowych) pudełek.

Do środka prosimy włożyć kartkę z:

– imieniem i nazwiskiem autora,

– wiekiem autora,

– określeniem, skąd pochodzą motywy wykonanych zdobień.

Dobrze zabezpieczoną paczkę należy ponadto opatrzyć napisem: „ostrożnie szkło” i wysłać na adres:

Spichlerz – filia Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta
Fabryczna 1-3
66-400 Gorzów Wielkopolski
z dopiskiem „konkurs pisanek”

Pisanki inspirowane sztuką współczesną nie będą brane pod uwagę.

Nadesłane prace stają się własnością organizatorów i nie będą odsyłane nadawcom.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w mediach oraz na stronie www.muzeumlubuskie.pl.

Wyróżnione zestawy pisanek będą zaprezentowane na wystawie w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta, której uroczyste otwarcie nastąpi 14 kwietnia 2019 roku w Spichlerzu – filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta przy ul. Fabrycznej 1-3.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Klauzula RODO