Photographer

Amanda Smit
Photographer
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value
Phone
+61 (383) 76-62-84
Email
dynamicframeworks@gmail.com
Address
121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia
Image module

Serdecznie zapraszamy na ekspozycję wyjątkowych prac artysty, którego pamiętamy przede wszystkim jako twórcę obrazów. Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku, wystawa zorganizowana jest we współpracy z Agencją Zegart.

Wernisaż odbędzie się 15 marca 2019 roku (piątek) o godzinie 17.00
w Zespole Willowo-Ogrodowym – filii Muzeum Lubuskiego przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim.

Na wystawie zaprezentowano pięćdziesiąt czarno-białych fotografii z lat pięćdziesiąte i sześćdziesiątych XX wieku oraz dwanaście komputerowych fotomontaży z ok. dziesięciu ostatnich lat twórczości artysty.

Wystawa czynna do 20 kwietnia 2019 roku.

Zdzisław Beksiński – fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 roku, a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 roku w Warszawie. W latach 1947-1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 roku powrócił do Sanoka i pracował jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat pięćdziesiątych XX wieku rozpoczął działalność artystyczną, najpierw jako fotografik, wystawiając swoje prace m.in. w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później dał się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 roku jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzył fotomontaże komputerowe.

/Kurator wystawy, Lech Dominik/

Na zdjęciu: Zdzisław Beksiński, „Gorset sadysty”, wym. 28,5 x 17,3 cm