Z radością informujemy, że Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o dofinansowaniu w ramach RPO L-2020 projektu kompleksowego remontu, konserwacji i renowacji zabytków oraz modernizacji wystaw stałych w Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu.

Jedna z filii naszego muzeum dzięki zyska zupełnie nowe oblicze, a po remoncie zaprosimy Państwa do podziwiania odnowionych budynków, w których będziemy mogli prezentować atrakcyjniejszy i urozmaicony program kulturalny oraz wspólnie edukować się i bawić na różnego rodzaju wydarzeniach cyklicznych, zarówno we wnętrzach, jak i plenerze.

W związku z powyższym informujemy, że niedziela, 18 listopada będzie ostatnim dniem funkcjonowania Zagrody Młyńska w Bogdańcu. W nowej odsłonie zaprosimy Państwa w sierpniu 2021 roku, ale obiecujemy, że na bieżąco będziemy dzielić się postępami prac.

Całość projektu to koszt 6.733.509.11 zł, z czego wartość dofinansowania wynosi 5.706.482,73 zł.