Co łączy ZWCH „Stilon”, dworzec kolejowy i Kwadrat? Kim był Helmut Karl Bernhard von Moltke? Gdzie znajdował się Pomnik Wdzięczności ze swoją nieodłączną czerwoną gwiazdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań otrzymacie Państwo już w najbliższą środę, 10 października.

Zapraszamy na drugi wykład z cyklu Gorzowskie Konwersatoria Muzealne do Willi Schroedera przy ulicy Warszawskiej 35 o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim organizuje już dziesiątą edycję cyklu wykładów połączonych z konwersatoriami. Przewidziano dziesięć tematów dotyczących archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki. Celem „konwersatoriów muzealnych” jest rozszerzenie wiedzy o historii i kulturze naszego miasta. Organizatorzy pragną przyczynić się do ustalenia prawdy historycznej i oddzielenia jej od funkcjonujących mitów.
Wykładowcami będą specjaliści z Muzeum. Po wykładzie staną się oni moderatorami konwersatorium, podczas którego do dyskusji zaproszeni zostaną uczestnicy spotkania. Muzeum zachęca także do wygłaszania koreferatów bądź komunikatów na zaplanowany temat.

Oferta adresowana jest do wszystkich miłośników historii i kultury miasta bez względu na status zawodowy. Liczymy na udział nauczycieli, przewodników turystycznych, seniorów, studentów i licealistów.