Od 2 czerwca br. w Spichlerzu przy ul. Fabrycznej 1-3 można oglądać wystawę czasową prac Wojciecha Plusta – „Malarstwo w poszukiwaniu ZNAKU”.

Wojciech Plust jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Od lat związany jest z Gorzowem Wielkopolskim. W 1997 roku otworzył tu pierwszą prywatną galerię autorską. Wojciech Plust zrealizował wiele indywidualnych wystaw malarstwa. O swoich obrazach powiedział: „Zawsze maluję szybko. Obrazy to zapis emocji. One nie mogą być wymęczone poprawkami. Musi pozostać w nich niedopowiedzenie i dlatego tytuły ich są umowne, właściwie całkiem niepotrzebne”.