Z radością informujemy, że Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych w Sulechowie przyznało Muzeum Lubuskiemu im. Jana Dekerta tytuł „Diamentu Lubuskiej Turystyki” w roku 2017 (edycja zimowa). To dla nas ogromne wyróżnienie i zarazem przemiłe zaskoczenie, ponieważ znaleźliśmy się w posiadaniu aż czterech diamentów (przyznanych dla każdego obiektu, tj. Zespołu Willowo-Ogrodowego, Spichlerza, Muzeum Grodu Santok oraz Zagrody Młyńskiej)! Bardzo dziękujemy Organizatorom i obiecujemy promować województwo lubuskie jako atrakcyjne turystycznie i dołożyć wszelkich starań, aby usłyszała o nas pozostała część Polski, a nawet cały świat!